close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • KOMUNIKATY

 • KOMUNIKAT

  Ambasada RP w Kairze informuje, że ze względu na dni urzędowo wolne od pracy w Egipcie i w Polsce, Konsulat jest  nieczynny dla interesantów do dnia 9 czerwca 2019 r.

   

   

  Komunikat

  dot. przetwarzania danych osobowych w zbiorach konsularnych

   

  Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych w zbiorach konsularnych (art. 13 i 14 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO))

   

   

  Komunikat

  dot. wprowadzenia 10 kwietnia 2017 r. stanu wyjątkowego w Egipcie

   

  W związku z zamachami bombowymi 9 kwietnia 2017 r. i wprowadzeniem stanu wyjątkowego, apelujemy do Polaków przebywających w Egipcie o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do zaleceń miejscowych służb.

   

  Zwracamy uwagę na przestrzeganie miejscowego prawa i posiadanie zalegalizowanego pobytu w Egipcie (ważnej wizy lub karty pobytowej).

   

  Jednocześnie przypominamy numer alarmowy Ambasady RP w Kairze: +20 10 6200 1116.

   

   

  Komunikat

  dot. wprowadzenia kar za pobyt bez ważnej wizy na terenie Egiptu

  Minister Spraw Wewnętrznych Egiptu wydał dekret nr 13/2017 wprowadzający kary za nielegalny pobyt na terenie Egiptu. Wysokość kary jest  uzależniona od okresu pobytu bez ważnej wizy. Wydział Konsularny Ambasady RP w Kairze zwraca uwagę, że cudzoziemiec przebywający bez ważnej wizy może zostać aresztowany, a następnie deportowany z Egiptu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: